Možnosti jak pomoci přírodě

 

Pomoci přímo můžete minimálně třemi způsoby:

 

a)    svou účastí na akcích ( kalendář akcí ), pořádaných na pomoc přírodě. Mohou to být akce kulturní, např. výstavy – na kterých se dozvíte mnoho zajímavých informací o stavu našeho životního prostředí, nebo akce pracovní – kdy se můžete přímo podílet na realizaci managementu v daných lokalitách, na provádění úklidu lokalit a podobně.

……………………………………………………………………………………………

b)    pokud zjistíte ve svém okolí výskyt jakéhokoli podle vás zajímavého druhu živočicha, můžete tuto skutečnost sdělit e-mailem na adresu info@lacerta-pisecna.com  . Vždy sdělte co jste viděli, kde a kdy to bylo. Velmi vděční Vám budeme za veškerá hlášení o obojživelnících, plazech a racích. Přivítáme informace o výskytu všech druhů zvířat na Jesenicku.

……………………………………………………………………………………………

c)     další možností je finanční podpora naší organizace. Finanční příspěvek můžete věnovat oproti vystavení příjmového dokladu v hotovosti, nebo také převodem na účet Sdružení Lacerta:

 

 ČSOB, a.s.      č.ú.:  176 712 730 / 0300 

 

Pro Vaši informaci Vám sdělujeme, že naše organizace vede podvojné účetnictví a Váš příspěvek si můžete odečíst od daňového základu (snížení daňového základu o 5, resp. 10% - tj. o výši darované částky ) a to v případě fyzické i právnické osoby.  Sponzorský dar je vždy ošetřen  darovací smlouvou .

……………………………………………………………………………………………

 

V případě, že by jste chtěli jakkoli pomoci, kontaktujte zástupce Sdružení Lacerta:

 

adresa sdružení :   Písečná, č.p. 229,  790 82   Olomoucký kraj

 

kontakt:                 Lukáš Konečný (vedoucí sdružení),   Písečná 229,   790 82                                           

 

Za jakoukoli pomoc Vám předem děkujeme !